Efektywne odchudzanie

Świat zachodni opanowany został przez pandemię otyłości. Jej wpływ na zdrowie jest szeroko komentowany i przez nikogo nie kwestionowany.  Na ogół nikt nie ma wątpliwości,  że odpowiedzialnym za ten stan rzeczy jest
styl życia społeczeństw zachodnich. Za głównych winowajców uważa się nadmierne spożycie cukru, kalorii ogółem i brak ruchu. 

Read More

Cukrzyca typu 1 – leczenie alternatywne

Choroby autoimmunologiczne

mają niejasną bądź nieznaną etiologię. Oznacza to, że oficjalna medycyna nie zna przyczyn ich powstawania. Cukrzyca typu 1 należy właśnie do takich chorób. Choć poszukując ratunku możemy odkryć dziesiątki gabinetów lekarskich i artykułów o leczeniu tej choroby to w każdym przypadku będzie to podejście porządkujące  sztukę podawania insuliny i rygorystycznego liczenia węglowodanów.

Czytaj dalej Cukrzyca typu 1 – leczenie alternatywne

Metaboliczny charakter białek

Badanie kropli krwi

Substraty, uczestniczące w procesach metabolicznych wewnątrzkomórkowych muszą być zdolne do pobierania oraz oddawania elektronów w łańcuchu wielostopniowej redukcji bądź utleniania. Jest to powód, dla którego należy analizować je jako konkretnie ściśle zbilansowane czynniki energetyczne, które dysponują niedoborem lub nadmiarem elektronów w stosunku do substratów.

Czytaj dalej Metaboliczny charakter białek

Kuracja enzymatyczna

Człowiek jako szczytowe osiągnięcie ewolucji jest jedynym ssakiem na naszej planecie zjadającym z własnej, nieprzymuszonej woli rzeczy, których jego organizm nie jest w stanie strawić. Żaden inny ssak żyjący w swym naturalnym środowisku czegoś takiego nie robi. Czytaj dalej Kuracja enzymatyczna